Microsoft będzie więcej płacił
10 sierpnia 2015, 09:21Podczas konferencji Black Hat Microsoft poinformował, że dwukrotnie zwiększa kwotę przeznaczoną na nagrody za znalezienie dziur w firmowym OS-ie. W ramach programu Bounty for Defense specjaliści, którzy znajdą i zdradzą koncernowi informacje o dziurach będą mogli liczyć nawet na 100 000 USD
Microsoft zabezpieczy globalnie
10 lutego 2007, 15:41Microsoft ogłosił, że zamierza otworzyć w Azji i Europie swoje nowe centra bezpieczeństwa. To pierwsze tego typu obiekty Microsoftu, które znajdą się poza USA.
"Głupie" postępowanie przeciwko Microsoftowi
12 lutego 2009, 16:14William Page, znany ekspert ds. prawa antymonopolowego, uważa, że ostatnie wystąpienie Unii Europejskiej przeciwko Microsoftowi jest "głupie". Nie widzę tutaj niczego, co wychodziłoby ponad orzeczenie w procesie, który toczył się w USA - mówi Page.
Poważne dziury w Windows 7 i Mac OS X
9 czerwca 2010, 14:56W przyszłym miesiącu, podczas konferencji Hack in the Box dwóch badaczy, Christophe Devine i Damien Aumaitre, chce ujawnić poważny błąd projektowy w Windows 7 i Mac OS X. Specjaliści znaleźli go w mechanizmie Direct Memory Access. Pozwala on na ominięcie wszystkich zabezpieczeń systemu.
Skype już w pełni należy do Microsoftu
17 października 2011, 09:49Microsoft zakończył proces przejmowania Skype'a. W ubiegłym tygodniu, gdy Komisja Europejska wyraziła zgodę na przejęcie, zniknęła ostatnia przeszkoda na drodze połączenia obu firm.
Nokia potwierdza przywiązanie do Windows Phone
8 maja 2013, 10:24Szef Nokii, Stephen Elop, potwierdził, że firma pozostanie przy systemie Windows Phone. Na bieżąco dokonujemy korekt. Ale jest dla nas jasne, że w sytuacji dzisiejszej wojny ekosystemów dokonaliśmy jasnego wyboru i skupiliśmy się na Windows Phone oraz produktach z linii Lumia. Tym właśnie chcemy konkurować z takimi rywalami jak Samsung i Android - powiedział Elop przed spotkaniem z udziałowcami.
Bezpłatny Windows?
28 lutego 2014, 17:40Rosyjscy hakerzy z grupy WZOR opublikowali zrzuty ekranowe systemu Windows 8.1 Bing Edition. Poinformowali przy tym, że Microsoft ma zamiar poeksperymentować z darmowym systemem operacyjnym
Microsoft przygotowuje nowe okno do zarządzania danymi telemetrycznymi
12 stycznia 2017, 10:47W najbliższej dużej aktualizacji Windows 10 - Creators Update - Microsoft doda okno, które pozwoli użytkownikowi na łatwe zarządzanie danymi telemetrycznymi, które jego komputer wysyła do Redmond. Dzięki prostemu w obsłudze oknu użytkownikowi będzie łatwiej zdecydować, jakie dane są wysyłane na serwery Microsoftu.
Windows Vista RC1 - dobre opinie testerów
6 września 2006, 13:24Z pierwszych informacji, napływających od testerów systemu Windows Vista RC1 (Release Candidate 1 - tak oznaczane są niemal ukończone wersje programów), można się dowiedzieć, że najnowszy system Microsoftu zachowuje się nadspodziewanie stabilnie. Jeśli podczas kolejnych dni testów nie zostaną wykryte poważne błędy firma z Redmond tym razem dotrzyma wielokrotnie przesuwanego terminu premiery Windows Visty.
GPhone - linuksowy OS dla komórek?
9 października 2007, 12:42Od dłuższego czasu w Sieci trwają spekulacje na temat GPhone’a, telefonu komórkowego, nad którym rzekomo pracuje Google. Z najnowszych doniesień wynika, że GPhone to nie telefon, a opensource'owy system operacyjny dla telefonów komórkowych.

